A

Ahşap Park Otel

Group Hotels

AHŞAP PARK OTEL
3000 yıllık tarihi ve doğal güzellikleriyle Amasra´da, tamamen ağaç işleri ile yapılmış özel ve seçkin odalarıyla, güler yüzlü ve profesyonel ekibiyle, yöresel lezzetlerin yanı sıra taze balık çeşitleri ve muhteşem Amasra salatasıyla ünlü restaurantımız, saunamız, Amasra manzaralı havuzumuz ve havuz barımız, toplantı salonumuz ve eşsiz deniz manzaralı terasımız ile siz değerli konuklarımızın hizmetindedir. Doğal güzellikleriyle unutulmaz anlar yaşatan otelimiz, verimli ve keyifli toplantı organizasyonlarına uygun olanaklarıyla, kış aylarında resmi kurumlara´da özel hizmet vermektedir.

20000m2 arazi üzerine kurulu, arazinin tamamı deniz ve Amasra şehir manzaralı, Amasra merkeze 2.3 km mesafede , araç ile ulaşım süresi 4 dakika, yaya olarak ulaşım süresi 25 dakikadır.

7adet klimalı ve kaloriferli otel odası.
6 adet klimasız ve kaloriferli otel odası.
30 adet klimalı ve kaloriferli bahçe odası.
3 adet klımasız misafir(Free) odası .
2 adet klimalı ve kaloriferli aile odası.
1adet klimalı, kaloriferli, jakuzili, şömineli ve teraslı süit daire.
150 kişilik toplantı salonu. 200 kişilik kapalı restaurant.
150 kişilik açık bahçe restoran. 500 kişilik açık yüzme havuzu.
Havuz restorant ve bar.
1 adet sauna. Çocuk oyun parkı.
100 araçlık ücretsiz otopark.
Her odada ve genel alanlarda ücretsiz internet.
Her odada mini bar ve saç kurutma makınası.
Çamaşırhane hizmetleri.
Spor ve yürüyüş alanları.
100 kişilik bahçe seyır terası . Mescıt.

AMASRA HAKKINDA

Amasra, Bartın ilinin 17km. kuzeyindedir.Şehir, kuzeye doğru uzanan bir yarımada üzerinde, iki koylu bir yarımada biçiminde kurulmuştur.Yarımadanın uzunluğu 1.5 km. dir.Doğusunda ve batısında iki koyu vardır.Doğusundakine "Büyük Liman", batısındakine ise "Küçük Liman" adı verilir.Yeşilin her tonunun bir arada seyredebildiği, Karadeniz kıyı şeridi ve dağınık tepeler üzerine kurulan Amasra, tarihi turistlik şirin bir liman şehridir.Zonguldak ili ile Kastamonu´nun Cide ilçesi arasında küçük bir ara limandır.

Amasra ilçesi, 41-45 derece Kuzey enlemi, 32-35 derece doğu boylamı arasında yer almaktadır.Sınırları: Doğusunda, Kurucaşile ; Batısında Bartın; Kuzeyinde Karadeniz; Güneyi, Bartın-Arıt bucağı ile çevrilidir.Amasra´nın merkezi 25 Hektometrekare olup, köyleriyle birlikte 100 Hm²´ yi geçmiş bulunmaktadır.

Amasra dağınık tepeler üzerinde kurulan bir kasaba görünümündedir. Yerleşim yerinin büyük çoğunluğu şehir merkezinde yoğunlaşmıştır.Evlerin bir kısmı orman alanları içerisinde yer almaktadır.Binaların büyük çoğunluğu betonarme, kangir, ahşap yapılardan oluşmaktadır.Tarihi evler ise kale içerisindeki yapılarla adeta başka bir tarih oluşturmuştur.Şehirdeki ahşap yapıların sayısı günden güne azalmaktadır.Yeni binalar yapılırken çevredeki arkeolojik ve doğal sit alan göz önüne alınarak gerekli ruhsatlar verilmektedir.

Amasra tarihinin çok eski yıllara dayanmakta oluşu, eski yapıların önemini daha da artırmaktadır.Bu özelliğiyle geçmişi tam anlamıyla yaşamak isteyenlerin nostalji şehridir.Tarih ve doğa güzellikleri iç içedir.Amasra limanı son yıllarda yapılan yeni çevre düzenlemeleriyle yolcu gemilerinin ve yatların rahatlıkla yanaşıp konaklayabilecekleri bir duruma getirilmektedir.